Mistrzostwa Europy – ruszamy!
Dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy akcję „Mistrzostwa Europy „!!! Chodzi oczywiście o udział reprezentantów Koła Szachowego w internetowych ME. Nasz skład to Michał, Tomek, Maniek i nasze wolontariuszki Ania i Julia. 
Mistrzostwa mają ciekawą formułę. Jest 5 grup zawodników podzielonych wg siły gry na podstawie międzynarodowego rankingu ELO. System rozgrywek mimo tego daje teoretyczną szansę na zdobycie mistrzostwa przez zawodnika zaczynającego turniej w najsłabszej grupie. I na to właśnie liczymy 😜😜😜 
Zaczynamy 16 maja jako gracze grupy A dla najsłabszych. Do wczoraj w naszej grupie było 613 zawodników. Zapisy kończą się 14 maja, więc pewnie będzie spokojnie ponad 1000 graczy. Będziemy grać 7 rund z czasem 10 minut na partię i 2 sekundy czasu dodawanego za ruch. Walka toczyć się będzie o zajęcie miejsca w pierwszej 250-ce, bo to oznacza awans i grę następnego dnia o miejsce w pierwszej 100-ce. Gdyby i to udało się osiągnąć, wówczas kolejnego dnia gra się z zawodnikami grupy B, itd. aż do finału i walki o tytuł mistrza Europy. 
Obiecujemy walkę do ostatniego piona! Jednak jako szachiści, którzy szybko  przeliczają sporą ilość  możliwych wariantów, za sukces uznamy awans do drugiego dnia turnieju.